NASCAR: Charlotte závod láme rekord za nejdelší závod vůbec

posted in: Articles | 0

Coca-Cola 600 v Charlotte Motor Speedway, která trvala od neděle večer do pondělí ráno a nakonec to byl nejdelší závod v NASCAR Cup Series historii.

Coca-Cola 600, bylo napadené každý rok vrací do roku 1960, rok Charlotte Motor Speedway otevřel. Tento nedělní večer znamenal 61. ročník nejdelšího závodu na programu NASCAR.

tento závod, naplánovaný na obvyklých 400 kol kolem čtyřtáčení, 1,5 míle (2.,414 kilometrů dlouhý ovál v Concordu v Severní Karolíně skončil z hlediska vzdálenosti nejdelším závodem v historii NASCAR.

S jen dvě kola zbývající, Hendrick Motorsports‘ Chase Elliott byl dobře v přední části Týmu Penske Brad Keselowski a objevil jeho první vítězství od září 2019, který přišel na Charlotte Motor Speedway Roval, v sáčku.

poté vlajka s opatrností letěla, protože William Byron, jeden z jeho spoluhráčů Hendrick Motorsports, se roztočil kvůli ploché pneumatice.,

Elliott tým se rozhodl ho přivést #9 Chevrolet do boxů pro nové pneumatiky, což ho poslal zpátky na 11. místo pro finální restart. Keselowski zdědil vedení, když zůstal na trati.

zelená vlajka letěla znovu na kolo 404, což znamená, že závod se stal 405-lap závod s možností jít déle, pokud další upozornění vlajka vyšel před bílou vlajku letěl.

před vyvěšením bílé vlajky nebyly žádné opatrnější doby vlajky a Keselowski se držel, aby vzal kostkovanou vlajku pouze o 0.,293 sekund před Hendrickem Motorsportsem Jimmie Johnsonem na druhém místě a Elliottem v neuspokojivé třetině na nových pneumatikách.

Johnson skončil diskvalifikován poté, co jeho Chevrolet # 48 selhal po kontrole závodu, takže Elliott byl bodován na druhém místě. Za Keselowskim skončil 0,674 sekundy.

ale závod už nemusel jet, aby se stal nejdelším závodem všech dob na 607,5 mil.

před letošním rokem byl Coca-Cola 600 třikrát zkrácen a ujel přesně 600 mil 56krát., To měl jen někdy šel přes 600 mil, jednou, se to stalo v roce 2011, kdy Kevin Harvick vyhrál 402-lap (603 mil) událost 0.703 sekund před David Ragan.

Tento středeční noční závod na trati má být mnohem kratším závodem pouze 208 kol, protože se jedná pouze o závod na 500 kilometrů. Tento závod, Alsco Uniform 500, má být vysílán živě na Fox Sports 1 počínaje 8: 00 pm ET.