posted in: Articles | 0

Zde je sbírka zkratky, které zvyšují vaše pochopení hry fotbal (fotbal). Můžete narazit na dopisy dohromady jako CM, DM, QT, L A a.pošlete e-mail, pokud vám něco chybí na seznamu.

zkratky polohy

am – útočící záložník.
SW-sweeper. Hráč s obrannými i útočnými úkoly. Dostává volnou roli a může do jisté míry sloužit jako hráč a při útoku na opačné straně by se měl také vrátit za obrannou linii.,
CB-centrum zpět. Obvykle se ve formaci používá jedna nebo dvě středová záda.
CF-center forward. Útočník, který je umístěn uprostřed útočné linie. V moderním fotbale je běžné používat pouze jednoho nebo dva útočníky; proto střed vpřed nemusí být jako popis zcela relevantní.
LB-levá záda. Je umístěn v levé části obranné linie.
RB-vpravo zpět. Je umístěn na pravé straně obranné linie.
FB-fullback. Další jméno pro defenzivního hráče, který buď hraje na levé straně (vlevo vzadu) nebo na pravé straně (vpravo vzadu).,
LWB-levé křídlo zpět. Umístěn před levou zadní a ven na“křídle“.
RWB – pravé křídlo zpět. Umístěna před pravou zadní částí.
D-defender.
DM-defenzivní záložník.
cm-středový záložník.
F-vpřed.
GK-brankář. Často se používá pouze G.
LW-levé křídlo. Podobně jako levé křídlo zpět, ale obvykle s primárně útočným úkolem. Jinými slovy, ofenzivní záložník křídla.
RW-pravé křídlo. Stejné jako levé křídlo, ale na opačném křídle.
m-záložník.
WF-křídlo vpřed. Útočník v útočném postavení na křídle., Stejně jako u středu dopředu bylo křídlo vpřed v moderní hře méně běžné, ale mohlo by být přítomno ve formaci 4-3-3.
ST-Striker. Podobná funkce jako střed a křídlo dopředu.
Pokud-uvnitř dopředu. Za starých časů se útočná linie mohla skládat z pěti útočníků a zahrnovat dva uvnitř dopředu umístěné mezi křídlem dopředu a středem dopředu a obvykle trochu za ostatními třemi.
OL-venku vlevo. Stejně jako levé křídlo.
nebo – vně vpravo. Stejně jako levé křídlo.,

zpráva o shodě a související zkratky

a-Away. Běžné v tabulkách.
A. E. T. – po prodloužení. Znamená to, že výsledek se týká hry, která využila více času k rozhodnutí o výsledku. Například 3-2 a. E. T. by měl být přečten jako konečný výsledek po 120 minutách. Někdy jsou vypsány jak výsledek po 90 minutách (běžná doba zápasu), tak výsledek po prodloužení.
AW-Away win. Jinými slovy, tým, který hrál pryč, vyhrál hru. Opak domácí výhry (HW).
D-Draw (draw hry)., Tuto zkratku je běžné používat v tabulkách.
E. T. – čas navíc. Další čas, který se používá v některých pohárových hrách, když stojí, je remíza. Není to totéž jako přidaný čas kvůli zranění a dalším zpožděním během zápasu.
F. T. – plný úvazek (tj. po 90 minutách včetně přidaného času). Často se používá při prezentaci výsledků. Porovnejte s poločasem.
Gls. – Tisíciletí. Někdy se používá v databázích.
GD. – Gólový rozdíl. +25 by tedy znamenalo, že tým dal o 25 gólů více, než proti němu vstřelil.
H-Home. Běžné v tabulkách.
H. T. – poločas (tj., po 45 minutách ve fotbalovém zápase). Porovnejte s plným časem.
HW-domácí výhra. Jinými slovy, tým, který hrál na domácí půdě, vyhrál hru.
L-Loss (ztracené hry). Tuto zkratku je běžné používat v tabulkách.
P-hrál (hry). Tuto zkratku je běžné používat v tabulkách.
Pts. – Bod.
QF-čtvrtfinále.
Vs. – Versus (může být také zkrácen pouze s v.). To souvisí se všemi druhy příležitostí, kdy se tým setká s jiným, jako v Brazílii vs. Anglii.
W-Win (vyhrál hry). Tuto zkratku je běžné používat v tabulkách.,
w / O-Walkover, což znamená, že tým vyhraje bez soutěže, například kvůli druhému týmu odstoupit od soutěže.

různé zkratky

AFC – Association Football Club. Společná zkratka pro britské kluby.
apps-vystoupení, které se vztahují k počtu zápasů hráč se zúčastnil.
FC-fotbalový klub. Velmi častá zkratka jako součást názvu klubu. Tato zkratka se může lišit v závislosti na jazyce. Například ve Španělsku je to běžné se zkratkou CF, která znamená Club de Fútbol.,
SC-fotbalový klub, ne tak běžné jako FC ve jménech klubů.

Fotbalové asociace a soutěže zkratky (akronymy)