Anglia (Magyar)

posted in: Articles | 0

Az angol labdarúgó-válogatott különleges helyet foglal el a labdarúgás történetében, mivel a brit szigetről származik, ahol a játékot sok szempontból feltalálták. A csapat részt vett az országok közötti első labdarúgó-mérkőzéseken.,

fő trófeák

Világkupa: 1

Játékosrekordok

a legtöbb játszott játék: Peter Shilton (125)
felső gólszerző: Wayne Rooney (53)

statisztika

• Világkupa teljesítmény
  • Európa-bajnoki teljesítmény

dicsőség pillanatai az angol labdarúgó-válogatott számára.

történelem

Korai történelem – az egyik első nemzeti csapat

Anglia nemzeti csapata Skóciával egy időben alakult, így a két legrégebbi nemzeti labdarúgó-válogatott közé tartozik., Az első mérkőzésüket már 1870-ben játszották egymás ellen, ezért a játék korai modern történetében felszívódtak. A két nemzet közötti első játékot 1870.március 5-én játszották, a föld pedig a londoni ovális volt. Elég szimbolikus, a mérkőzés döntetlennel ért véget, 1-1.
mielőtt a világ többi része beépítette volna a labdarúgást, Anglia a többi brit nemzetgel együtt vitatta egymást az éves brit otthoni bajnokságon. Miután a négy első kiadásban Skóciába került, Anglia először nyerte meg a versenyt 1888-ban., A brit hazai bajnokság száz évig létezne, Anglia pedig a legsikeresebb csapat lenne 54 győzelemmel (néhány évvel a győzelmet megosztották más csapatokkal, ugyanazokkal a pontokkal, a gólkülönbség nem számított).

Anglia válogatottja 1893-ban Richmondban.

Anglia sikeres lenne a század elején az Olimpiai Játékokon játszott labdarúgó-bajnokságokban. Az 1900-as londoni nyári olimpián először szerepelt a labdarúgás. a brit válogatottat nagy-Britanniaként képviselték., Megnyerték a tornát, de csak két másik nemzet – Franciaország és Belgium – vett részt.
miután az 1904-es nyári olimpián nem vett részt, Nagy-Britannia ismét aranyérmet nyert az 1908 – as nyári olimpián. Csak öt nemzet vett részt. 1920 – ig folytatták uralmukat az olimpiai labdarúgó – bajnokságokon, amikor Norvégia az első fordulóban legyőzte a brit csapatot-amelynek csak Amatőr játékosai voltak a pályán -.
a profi játékosokat is magába foglaló válogatott veresége vitát indítana az FA és a FIFA között., FA akarta tartani a szakemberek kívül olimpiai labdarúgó torna, míg a FIFA volt más tervei. Ennek eredményeként Nagy-Britannia kilépne a következő két olimpiai labdarúgó-bajnokságból.
A nagy-britanniai válogatott visszatérne az 1936-os olimpiára, ahol a második fordulóban kiesett Lengyelország ellen. De a világbajnokság találmánya megváltoztatta a térképet: az olimpiai labdarúgó-bajnokság már nem lenne a legfontosabb település, amelynek legjobb válogatottja versenyez.,

Anglia vb-történelem – nagy siker széria hibák

Anglia csatlakozz a FIFA 1906-ban, de a feltaláló a sport, Anglia, nem volt semmi egyértelmű oka, hogy alárendeltség, majd 1928-ban hagyták el a szervezetet. Ez azt jelentette, hogy Anglia nem vesz részt az első világbajnokságon, amelyet Uruguayban rendeztek 1930-ban.
Anglia csak 1950-ben vett részt a világbajnokságon, miután 1946-ban újra csatlakozott a FIFA-hoz., Anglia, mint a sport feltalálója, egyszer a felsőbbrendű erő, végül versenyezne a legrangosabb nemzetközi versenyen. Az eredmény nagy fiaskó lenne. Anglia nyerte az első mérkőzést Chile ellen, de ha veszít az Egyesült Államok és Spanyolország ellen. Már a csoportszakaszban voltak, és talán az Egyesült Államok elleni vereség volt a legnagyobb megaláztatás.
három évvel később egy újabb csetepaté érte el az angol labdarúgást. Anglia eddig csak egyszer szenvedett vereséget hazai pályán (1949-ben az Ír Köztársaság ellen)., Nehéz ellenfél vár rájuk, Magyarország, amely az elmúlt három évben olimpiai bajnok és veretlen volt. A mérkőzést az évszázad mérkőzésének nevezték ,amelyet a Wembleyben játszottak (a stadion 1923 tavaszán nyílt meg, akkoriban Empire Stadium néven, és az ország első nemzeti stadionjává vált). A párbaj nem lenne ilyen epikus, Anglia azonban egyértelműen felülmúlja, 3-6-ot veszít.
A következő vb-n Anglia a negyeddöntőben kikapna Uruguaytól., Uruguay az elődöntő elvesztése után a bronzot is elveszítheti Ausztriának.
egy középszerű előadás után négy évvel később, amikor a versenyt Svédországban tartották, Anglia nem tudott előrelépni a csoportszakaszból. Az 1962-es vb-n Anglia továbbjutását egy zseniális Brazil állította meg a negyeddöntőben.
Anglia volt a legjobb elérni a negyeddöntőben a világbajnokság, de lenne egy teljesen más történet, amikor játszott hazai pályán 1966-ban. A hazai előny az egyik tényező, amely a történelmi győzelemhez vezet.,
Az Uruguay elleni első mérkőzésen, amely gól nélküli volt, az angol csapatok nem tűntek bajnokinak. De a sorsolás után megnyerték a fennmaradó mérkőzéseiket. Argentína és Portugália kiesése után klasszikus és drámai döntőben csaptak össze Nyugat-Németország ellen. Miután a mérkőzés hosszabbításba került, Anglia 4-2-re nyerhette meg a mérkőzést. Az olyan játékosok, mint Geoff Hurst, Bobby Charlton és Gordon Banks azóta is az angol labdarúgó-válogatott legjobbjai közé tartoznak.,
az 1966-os győzelem azonban nem jelzi az angol válogatott aranykorának kezdetét. Négy évvel később, Mexikóban, Anglia előrelépett a csoportjukból, miután háromból kettőt nyert, de amikor a negyeddöntőben kiesik a verseny következő indulói, Olaszország.
amikor a világbajnokság négy évvel később visszatért Európába és Nyugat-Németországba, Anglia nem volt benne. A Lengyelország elleni utolsó mérkőzésen Anglia rögzíthette volna a jegyet a következő világbajnokságra, de csak sikerült felhívni., Ez volt az első alkalom, hogy az angol csapat nem kvalifikálta magát a világbajnokságra.
Anglia kihagyná a következő világbajnokságot is. Ezúttal, miután meglehetősen szerencsétlen volt a kvalifikációban: Olaszország gólkülönbséggel veszi át a helyet (Angliát Rómában legyőzték, de Londonban nyerne az olaszok elleni két mérkőzésen. A többi egy verseny volt, hogy minél több gólt szerezzen Finnország és Luxemburg ellen-Olaszország még hármat).,
Anglia szerencsésebb lenne a következő vb-selejtezőn, és a döntő első csoportszakaszában is három egymást követő győzelemmel kezdett. Ez a világbajnokság volt egy új beállítás a második csoportszakaszban. Az ellenfél Nyugat-Németország és Spanyolország ellen egyik csapat sem szerzett gólt. Nyugat-Németország azonban a harmadik játszmában legyőzte Spanyolországot, és továbbjutott az elődöntőbe. Anglia kiesett, még akkor is, ha egyetlen meccset sem vesztettek el.
sokunknak világos emlékei vannak arról, hogy mi történt az 1986-os világbajnokságon az angol csapat miatt., A negyeddöntőben az Argentína elleni mérkőzést még nehéz elfelejteni: a történelem egyik legellentmondásosabb gólját és az egyik legragyogóbbat is tartalmazta. Az első az “Isten keze”volt, amelyet a játékvezető elmulasztott, a második pedig ugyanaz a férfi csöpögött a másik félmezőnyből, egészen az angol kapus, Peter Shilton felé.
Az 1990 – es olaszországi világbajnokság Anglia második nagy diadala lehetett a nemzetközi labdarúgásban. Ez azonban könnyekkel végződne. Sem előtte, sem 1966 után nem jutott tovább Anglia a negyeddöntőbe., 1990-ben a torna meglepetéscsapatának, Kamerunnak a legyőzésével sikerült. A kameruni játék drámai volt,a következő Nyugat-Németország ellen még több drámát hozott. Sajnos Anglia számára a mérkőzést egy büntetőpárbajról döntöttek, amely a játék egyik területe, amelyben az angol válogatott alacsonyabb volt. A döntő helyett Anglia játszana és veszítene az Olaszország elleni harmadik helyért.,
Anglia lemaradna az 1994-es világbajnokság kvalifikációjáról, de a franciaországi verseny következő kiadásában az UEFA Európa-bajnokság nagyszerű teljesítménye után visszatérnének a hőségbe. Úgy tűnt, hogy minden nem tökéletes rendben van. Paul Gascoigne, az 1990-es és az 1996-os világbajnokság hőse a túlsúly miatt kiesett. Tim Sheringham, egy másik csillag a csapatban, kritizálták, miután látták egy éjszakai klubban a verseny alatt. Két fiatalabb játékos ehelyett megváltotta Anglia rajongóit: az első, Michael Owen, csak az első két mérkőzés helyettesítője volt., Az első mérkőzésen mindössze öt percet kapott, a másodikban kilencet, ami elég volt ahhoz, hogy Anglia egyetlen gólját megszerezze Románia ellen. A harmadik csoportmeccsen kezdte. De az Argentína elleni negyeddöntőben valóban csodafiúként mutatkozott be egy 1-0-ra végződő egyéni rajtaütés után, majd veszélyes veszélyt jelentett az ellenfelekre.
A második fiatal játékos David Beckham volt. Az utolsó csoportmeccsen szabadrúgásból szerzett gólt Kolumbia ellen., De a végén, ő lesz a bűnbak után kiütéses reakció ellen Diego Simeone a fordulóban 16, amely csökkentette Anglia tíz ember a legtöbb játék. Ez lenne az utolsó cselekedet Anglia számára, egy újabb szánalmas büntetőpárbaj után.
2002-ben, amikor a versenyt Ázsiában tartották először, Anglia a szokásos módon érkezett nagy várakozásokkal. A csapat továbbjutott a csoportból, amikor lenyűgöző stílusban nyert Dánia felett az első playoff fordulóban, de szerencsétlen volt szembenézni Brazíliával a következő mérkőzésen, amely legyőzte Angliát a Bajnokok felé vezető úton.,
Az angol csapat hagyománya a következő Világkupán zajlott: a negyeddöntőben ismét kiesett, majd ismét egy büntetőpárbaj elvesztése után. A következő világbajnokságon, Dél-Afrikában, Anglia kiesett az első playoff fordulóban, felülmúlta Németország, amely megnyerte 4 Hogy 1.
Anglia Costa Ricával, Olaszországgal és Uruguayval együtt került a D csoportba a 2014-es világbajnokságon. A Costa Rica elleni mérkőzésen csak egy pontot sikerült begyűjteniük, és korán visszautaztak Nagy-Britanniába.,
sokan spekuláltak az okokról, hogy egy nagy hagyományos labdarúgó nemzet, mint Anglia, 1966 óta nem nyerte meg a FIFA világbajnokságot vagy az UEFA Európa-bajnokságot (észre kell venni, hogy Anglia elutasítja a meghívást, hogy részt vegyen a világbajnokság három első kiadásában és az UEFA Európa-bajnokság első kiadásában).
A Soccernomics című könyvben Simon Kuper és Stefan Szymanski írói azt állítják, hogy a legtöbbet hallott érvek – köztük az, hogy Anglia rosszul teljesít, mivel túl sok külföldi játékos van a saját Ligájában – tévednek., Számításaik szerint a Premier league-ben 32 százalékban angol játékosok vannak, és ez több hazai játékos, mint sok más nagy európai ligában. Két elsődleges okra összpontosítanak, amiért Anglia nem sikerül túl jól a nagy versenyeken. Az első az, hogy túl kevés angol játékos van a többi nagy európai ligában, a Premier League kivételével. A második az, hogy túl sok mérkőzés van az angol klubfutballban, így a játékosok fáradtak, amikor eljön az idő a nemzetközi bajnokságokra., A második pontot támogató elemzés másik érdekes aspektusa az, hogy Anglia ritkán szerzett gólt a világbajnokság második felében (a csapat negyvenhárom góljából csak hat érkezett a második félidőben az 1998 után lejátszott hét nagy versenyen). Simon Kuper és Stefan Szymanski állítja, hogy a játékosok kimerültek.
Az angol válogatottnak többnyire angol edzői voltak, kivéve két nem britet: Sven Goran Erikssont és Fabio Capellót., Ahogy a Soccernomics írói következtetnek, a statisztika azt mutatja, hogy a külföldi menedzser edzésekor magasabb volt a győztes játékok és a versenyek képesítésének gyakorisága (a számok az 1990-2011 közötti időszakra vonatkoznak).

Anglia az Estland ellen játszott a Wembley-ben 2007-ben.