Atlétika

posted in: Articles | 0

NC állam gazdag hagyománya főiskolai atlétika után kezdődött az iskola alapító, amikor a diákok szervezték az első labdarúgó játék 1892-ben. Azóta a csapataink négy országos bajnokságot és számtalan bajnoki címet nyertek, és 31 egyéni országos bajnokságot nyertünk.,

a Reynolds Colosseumtól kezdve a Carter-Finley Stadiumig és a PNC Arenáig az NC állami és magán partnerekkel dolgozik, hogy korszerű, többcélú létesítményeket biztosítson, amelyek sporteseményeket, koncerteket és egyéb szórakoztató és oktatási tevékenységeket szerveznek.

jelenleg 23 egyetemi programot szponzorál, az NC State Athletics csapat-és egyéni sikert támogat, több mint 550 diáksportoló számára teszi elérhetővé az ösztöndíjat és az oktatási lehetőségeket, és emlékezetes élményeket teremt a Wolfpack rajongók számára.,

a diákok és az alumni, a kar és a személyzet, a rajongók régi és új, mind megtalálják erejüket a csomagban.

legutóbbi kiemelések

• az NC State női kosárlabdacsapata megnyerte a 2020-as ACC bajnokságot.
  • a birkózó csapat megnyerte a 2020-as ACC bajnokságot.
  • a férfi úszás és búvárúszás a hatodik egyenes kieséses szakaszgyőzelmét aratta.
  • a női úszás és búvárúszás három szezonban nyerte meg második ACC-címét.
  • a női sífutó csapat bajnoki címet, harmadik egyenes kieséses szakaszukat és 24.helyüket szerezte meg az iskola történetében.,
  • négy NB I-es vezetőedző szerzett az Év edzője címet csapata konferenciáján: Laurie Henes (női sífutó), Kim Landrus (torna), Braden Holloway (férfi úszás és búvárkodás) és Simon Earnshaw (női tenisz).
  • az atlétikai program a 26. helyen végzett a 2018-2019-es Országos Learfield IMG rendezői Kupa versenyében.
  • NC State volt az egyik csak két NCAA iskolák, hogy egy első fordulóban tervezet pick a WNBA, MLB és NFL tervezetek.