Kevin Anderson (tenisz)

posted in: Articles | 0

2003-2007: Korai évekszerkesztés

17 évesen, Anderson lépett az első profi bajnokság, a győztes négy fő döntetlen mérkőzés a négy-hét versenyen kell keresni a világranglistán az első 1178-ból az egyetlen versenyen az év. Az évet a 902-es páros rangsorban is befejezte. Novemberben Anderson belépett a harmadik profi versenyére, és megnyerte a Botswana F1-et, hogy rangsorát a 769.helyre tegye. Ezt követte a következő két hétben Dél-Afrikában, az F1-ben a döntőbe jutott, az F2-ben pedig az elődöntőbe jutott, hogy befejezze az év rangsorát., 665 kislemez mindössze 3 versenyek.

19 éves korában Anderson továbbra is Futures szinten játszott, kizárólag az Egyesült Államokban, augusztusban elérte az USA F21 elődöntőjét. Novemberben a Champaignban játszotta első Challenger-versenyét, kvalifikálta magát, és az első fordulóban legyőzte Jan-Michael Gambillt. Helyen végzett a 766.

2005-ben Anderson az év első profi versenyét játszotta júniusban, ismét az Egyesült Államokban, elérve az USA F13 és F21 döntőjét. Novemberben ismét visszatért Champaignba, legyőzve a No-t., 107 Kevin Kim, hogy elérje az első Challenger negyeddöntőben. Helyen végzett az 517. Párosban az amerikaifutball-válogatottat nyerte vissza júniusban, és az 530.helyen fejezte be az évet.

2006-ban Anderson ismét júniusig várt az első versenyek lejátszására. Az USA F12-ben döntős volt, majd két héttel később megnyerte az USA F13-at, mielőtt kvalifikálta magát a Winnetka Challenger-be, és elérte a döntőt, hogy rangsorát a 310-es számra tolja. Ő rögzítette az első győzelem egy top-100 ellenfél a minősítő ATP torna New Haven, verte nem., 88 Chris Guccione, mielőtt elvesztette a 41.számú Arnaud Clément-et.

2007 szeptemberében a Kihívó New Orleans-ban, szüksége volt jogosult, hogy a döntetlen mindkét kislemez, páros, de nem mind a 13 mérkőzés, hogy a héten az egyéni, illetve páros címek, négy dobogó felső-200 kislemez, a játékosok pedig az első három magot páros csapat. Kihívói New Orleans-i sikere segített neki a karrier-magas rangsor 2007 végén a No.221 egyesben, a No. 398 párosban.,

2008: Első Grand Slam entryEdit

Anderson kezdődött, 2008-ban egy kis siker, elérve a negyedévben a Kihívó, Új-Kaledónia, mielőtt a kötelezett az első Grand Slam-kísérlet, Ausztráliában. Az első fordulóban 5 szettben kikapott a 84. Alejandro Fallától, de erőfeszítései a 190.

a 2008-as Las Vegas-i tenisztornán selejtezőként 6-2, 7-6-ra legyőzte a hatodik kiemelt Michaël Llodrát. A második fordulóban legyőzte óriás John Isner 7-6, 7-5., Az első ATP-negyeddöntőben 6-2, 6-0-ra legyőzte Evgeny Korolevet. Az elődöntőben egyenes szettben nyert Robby Ginepri ellen, hogy elérje az első ATP tour döntőjét. A döntőben 3 szettben esett Sam Querrey – nek.

a Sony Ericsson Open második fordulójában a floridai Key Biscayne – ben legyőzte Novak Djokovicot az első győzelméért egy top-10-es játékos ellen.

Wimbledonban Anderson és társa, a svéd Robert Lindstedt a negyeddöntőbe jutott, mielőtt kikapott az esetleges bajnokoktól, Daniel Nestortól és Nenad Zimonjićtól.,

Anderson is képviselt, Dél-Afrika, a Pekingi Olimpia, legyőzte Komlavi Loglo, mielőtt elveszítik, hogy Nicolas Kiefer 4-6, 7-6, 4-6, a kislemez bajnokság elvesztése pedig (a társa, Jeff Coetzee), hogy Nicolás Almagro David Ferrer Spanyol 6-3, 3-6, 4-6.

2009: győzelem a Sanremói Kihívóbanszerkesztés

az év lassú kezdete után májusban megnyerte a Sanremo Challenger-t, három sorozatban verte Blaž Kavčič-t a döntőben.

az Aegon bajnokságon (Queen ‘ s Club, London) Anderson három mérkőzést nyert a kvalifikációhoz, majd legyőzte a no-t., 57 Fabio Fognini az első fordulóban a fő sorsolás, mielőtt elveszíti no. 46 Sam Querrey a második fordulóban.

2010: 3. forduló a US Openen és a kanadai Mastersenszerkesztés

Wimbledonban a hetedik helyen kiemelt Nyikolaj Davigyenkót győzte le az első két szettben.

Anderson a 2010-es atlantai teniszbajnokság elődöntőjébe jutott júliusban, az első fordulóban az ötödik helyen kiemelt Janko Tipsarević lett.

kvalifikálta magát és bejutott a Torontói Rogers-kupa harmadik fordulójába, megelőzve Leonardo Mayert és Sam Querrey-t, mielőtt az 1. helyen végzett Rafael Nadal előtt.,

ezután egyenes szettben megnyerte első Grand Slam-mérkőzését a US Openen Somdev Devvarman felett, és öt szettben nyert a 26. helyen kiemelt Thomaz Bellucci ellen.

2011: első karrier ATP titleEdit

a 2011-es szezont a Brisbane-i Nemzetközi Torna elődöntőjébe jutásával kezdte, majd három szettben kikapott Andy Roddicktől. Ezután az Australian Open Blaž Kavčič elleni első fordulójában kikapott.,

az SA Openen (Anderson hazai versenyén) megszerezte első ATP Tour-címét azzal, hogy legyőzte az indiai Somdev Devvarman-t, 19 pozíciót emelve az ATP rangsorban, 40-es karriercsúcsra.

a 2011-es Sony Ericsson Open negyeddöntőjének megnyerése után a 33. Az Atlanta teniszbajnokságon Anderson második magként jutott el a negyeddöntőbe, legyőzve Michael Russell-t, mielőtt egyenes szettben elvesztette Gilles Müllert., Következő a Legg Mason Tennis Classic, Anderson legyőzte Chris Guccione a második fordulóban, mielőtt legyőzte Victor Troicki a harmadik fordulóban.

a 2011-es Rogers-Kupán egyenes szettben legyőzte Pablo Andújart, mielőtt a második fordulóban könnyű győzelmet aratott Andy Murray ellen. A harmadik fordulóban Stanislas Wawrinka legyőzte egy szoros három szettversenyben.

2012: a második ATP titleEdit

Anderson a 2012-es Australian Openen harmadik körös vereséggel nyitott., A Delray Beach-i győzelemmel folytatta, legyőzve Marinko Matosevic selejtezőjét a döntőben.

a French Openen a karrier-legjobb harmadik fordulóba jutott, ahol öt szettben legyőzte a hetedik helyen kiemelt Tomáš Berdych-t.

2013: Grand Slam 4. fordulós szereplése

Anderson a Sydney Internationalban kezdte az évet, ahol a döntőig jutott, de három szettben kikapott az Ausztrál Bernard Tomictól.

a 2013-as Australian Openen a harmadik fordulóban legyőzte Fernando Verdascót, de a negyedik fordulóban kikapott Tomáš Berdychtől., Ez volt a karrierje legjobb minden Grand Slam eseményen.

Az Indian Wellsben játszott, ahol kiütötte a negyedik vetőmagot, David Ferrert. Ott érte el a negyeddöntőt, mielőtt elvesztette Tomáš Berdych-t. A French Open negyedik fordulójába jutott, mielőtt egyenes szettben Ferrer elé került. Wimbledonban a harmadik fordulóban kikapott Berdychtől. Júliusban Atlantában érte el a döntőt, de az év harmadik döntőjét három tiebreaks-ben elvesztette John Isner-nek.,

2014: négy győzelem a Top-5 ellenfelei ellenSzerkesztés

Anderson az évet az Australian Open negyedik fordulójának elérésével kezdte, mielőtt Tomáš Berdych egyenes szettben kiütötte. Ezután a Delray Beach-en jutott a döntőbe, mielőtt két tiebreaks-ben elvesztette Marin Čilić-t. Az Acapulcóban rendezett Mexikói Openen ismét döntőbe jutott, három szettben kikapott Grigor Dimitrovtól, az első és a harmadik szettben pedig tyebreakstől.

Az Indian Wells Masters-Ben Anderson bejutott a negyeddöntőbe, miután három szettben legyőzte a harmadik Stan Wawrinkát., Egyenes szettben kikapott Roger Federertől. A 2014-es Madrid Openen legyőzte Radek Štěpáneket, majd kikapott Tomáš Berdychtől. Megismételte a 2013-as sikerét azzal, hogy ismét elérte a negyedik fordulót a French Openen, mielőtt négy szettben elvesztette az ötödik vetőmagot, David Ferrert.

ezután a londoni Queen ‘ s Clubban rendezett Aegon-bajnokság negyeddöntőjébe jutott, mielőtt kikapott Radek Štěpánektól. A wimbledoni bajnokságon legyőzte Fabio Fogninit, hogy elérje a negyedik fordulót, ahol elvesztette Andy Murray-t.,

Anderson bejutott a Torontói Masters 1000 verseny negyeddöntőjébe, miután legyőzte Fogninit és Stanislas Wawrinkát. A Cincinnati Masters-ben kiábrándító első körös, egyenes kieséses rendszerben, John Isner kezében volt.

bejutott a US Open harmadik fordulójába, ahol kikapott az esetleges bajnok Marin Čilićtől. A párizsi mestereknél ismét legyőzte Wawrinkát, hogy elérje a negyeddöntőt,majd Tomas Berdych legyőzte. A Dél-afrikai véget ért az év no. 16 az ATP év végi rangsor.,

2015: Top-10 debutEdit

Anderson Memphisben jutott döntőbe, Kei Nishikori ellen kikapott, de Estorilban és Madridban is korán búcsúzott. Ezután a Queen ‘ s Clubban döntőbe került, mielőtt Andy Murray legyőzte egyenes szettben. Ismét bejutott a negyedik fordulóba Wimbledonban, ahol két szettben legyőzte a címvédő Novak Djokovicot, és mindkét szettet megnyerte. A következő három szettben azonban nem tudta megtartani formáját, és végül öt szettben elveszítette a mérkőzést., Anderson lett a bajnok az ATP 250 Winston-Salem, megszerezte a harmadik karrier kislemez címet. Anderson nagy pillanata a US Openen jött, ahol hét kísérlet után legyőzte Andy Murray-t, az első negyeddöntőbe jutott Grand Slam-ban. Az első két szettet megnyerte, majd a harmadik szettet is elvesztette a tiebreaker révén, de egy negyedik szett után Anderson elhúzott, 7-0-ra megnyerte a tiebreaker-t, és megszerezte a győzelmet. Következő ellenfele Stan Wawrinka volt, akit az elmúlt négy alkalommal legyőzött, köztük abban az évben egyszer. Ez volt a nyolcadik meccsük, de az első Grand Slam szinten., Wawrinka 4-4 – re egyenlített, Andersont verte egyenes szettben, a harmadikban egy bagelt is.

A US Open után Anderson Ázsiába utazott a Japan Openre, ahol a 32. fordulóban elvesztette Gilles Müllert. E veszteség ellenére október 12-én elérte a 10.számú karrier-magas rangot, az első Dél-afrikai teniszező az 10-ban az 18 években. Ezután Sanghajba utazott a Shanghai Masters (tenisz) számára, ahol Jo-Wilfried Tsonga legyőzte a negyeddöntőben. Ezt követte a Vienna Open, ahol elvesztette Steve Johnsont a negyeddöntőben., Ezután Bázelbe utazott, ahol egy újabb amerikai legyőzte Donald Youngot a 16. fordulóban. A harmadik fordulót a 2015-ös BNP Paribas Masters-ben érte el, de nem tudta kihasználni Rafael Nadal elleni meccspontját.

2016: Sérülésekszerkesztés

Kevin Anderson a 2016-os Erste Bank Openen

Anderson Aucklandben kezdte a szezont, mint a negyedik mag. A második fordulóban legyőzte Robin Haase-t, de elvesztette Jack Sockot a negyeddöntőben, annak ellenére, hogy megnyerte az első szettet., Andersont ezután a Chennai Open-en játszották volna, de a bal térd sérülése miatt visszalépett. Anderson az első forduló elején kilépett az Australian Openről, és azt tanácsolták, hogy vegyen ki egy kis szabadságot, hogy megoldja a vállával kapcsolatos problémákat. A szünet után kisebb bokasérülései is voltak, míg kint volt. Anderson ezután visszatért Delray Beach, mint a felső mag. Az első fordulóban elvesztette a mérkőzés első sorozatát Austin Krajicek ellen, majd a második szett előtt visszavonult.

Anderson nem játszott újra turnén májusig a Madrid Openen., Az első fordulóban kikapott a 13. kiemelt Gaël Monfils ellen. Anderson ezután Rómában játszott a 16. Anderson első fordulós mérkőzését Feliciano López ellen nyerte meg, de a második fordulóban Juan Mónaco ellen veszített, annak ellenére, hogy megnyerte az első szettet. Anderson ezután Nizzában versenyzett, mint a harmadik vetőmag. Legyőzte a selejtezőt Diego Schwartzman, mielőtt elvesztette az ötödik vetőmag João Sousa. Anderson ezután a French Openen játszott a 18. vetőmagként, ahol az első fordulóban elvesztette Stéphane Robertet. Anderson a Queen ‘ s Clubban kezdte a fűszezont. Mivel későn lépett be, át kellett mennie a kvalifikáción., Anderson mindkét szettben legyőzte Edward Corrie-t és Jiří Veselýt, így bejutott a főtáblára. Ezután a főtábla első fordulójában kikapott Bernard Tomictól. Anderson ezután a Nottinghamben játszott, mint a legjobb vetőmag. Legyőzte Ivan Dodigot és a 14. helyen kiemelt Fernando Verdascót a negyeddöntőbe jutásért, ahol kikapott a hatodik helyen kiemelt Steve Johnsontól. Anderson ezután Wimbledonban játszott, mint a 20.vetőmag. Az első fordulóban elvesztette Denis Istomint, annak ellenére, hogy megnyerte az első két szettet.

Anderson játszott a Citi Open, mint a kilencedik mag., A második fordulóban elvesztette Malek Jaziri-t, annak ellenére, hogy megnyerte az első szettet. Anderson ezután játszott a Rogers Cup. Első mérkőzését Viktor Troicki ellen nyerte meg. Ezután legyőzte hatodik vetőmag Dominic Thiem mert Thiem kellett nyugdíjba. Ezután a negyeddöntőbe jutott, miután először legyőzte a 12. vetőmagot, Bernard Tomicot. Anderson azonban egyenes szettben kikapott Stan Wawrinkától., A US Open az év legjobb Grand Slam-szereplését látta, mind Yoshihito Nishioka, mind Vasek Pospisil egyenes szettben legyőzte, mielőtt a harmadik fordulóban Jo-Wilfried Tsonga felé hajolt volna, szintén egyenes szettben.

2017: US Open finalEdit

2017 A lassú indulás ellenére jobb év volt Anderson számára. Az évet a februári Memphis Openen kezdte, ahol az első fordulóban kikapott a bosnyák Damir Džumhurtól. Ő is elvesztette az első fordulóban a Delray Beach Open újjáéledő Juan Martín del Potro.,

márciusban bejutott az Indian Wells második fordulójába, ahol kikapott Steve Johnsontól. Miamiban ismét eljutott a második fordulóba, ahol Kei Nishikori legyőzte.

Houstonban párosban játszott Sam Querrey-vel, így bejutott az elődöntőbe, mielőtt kikapott Dustin Browntól és Francis Tiafoe-tól. Ezután Barcelonába utazott, ahol megelőzte Carlos Berlocqot és David Ferrert, így a harmadik fordulóban kikapott a címvédő Rafael Nadaltól.,

májusban az Estoril negyeddöntőjében legyőzte Richard Gasquet – t, mielőtt az elődöntőben Gilles Müllernek engedett. Rómában kellett átmennie a kvalifikáción, csak azért, hogy az első fordulóban elveszítse az esetleges bajnok Alexander Zverevet. Ezután Genfbe utazott, ahol eljutott a negyeddöntőbe, ismét kei Nishikoriba esett három szoros szettben. A French Openen a Marin Čilić elleni negyedik fordulós mérkőzéséről kellett visszavonulnia.

Anderson ismét akcióba lendült a füves pályán, így bejutott az Eastbourne második fordulójába, ahol kikapott Richard Gasquet-től., Wimbledonban a negyedik fordulóba jutott, mielőtt öt szettben esett Sam Querrey-nek.

Ő volt a legjobb eredménye a Citi Nyitva Washingtonban, ahol legyőzte Dominic Thiem a második körben Jack Sock az elődöntőben keresni második befejezni ellen Alexander Zverev. Anderson szintén a negyeddöntőbe jutott Montréalban, ismét zverevbe esett. Miután elvesztette az első fordulóban Cincinnati, visszavonult Winston-Salem.

Anderson a 2017-es US Openen jutott a negyeddöntőbe, és négy szettben legyőzte Sam Querreyt. Az elődöntőben legyőzte Pablo Carreño Bustát., Első Slam-döntőjében három szettben kikapott Rafael Nadaltól.

2018: 4th & 5th ATP címek, Wimbledon finalEdit

Anderson kezdte az évet a 2018 Maharashtra Open Pune, India. A döntőbe jutott, de 6-7(7-4), 2-6-ra kikapott Gilles Simontól.

következő törekvése a 2018-as Australian Open volt, ahol öt szettben elvesztette első mérkőzését az esetleges elődöntő Kyle Edmundnak, annak ellenére, hogy két szett egyig.

A New York Open megnyitója, az év harmadik versenye, 2018 első versenygyőzelmét hozta., Valamennyi mérkőzése három szettben dőlt el, a döntőhöz vezető úton az amerikai rising star, Frances Tiafoe és a 2014-es US Open döntőse, Kei Nishikori is megelőzte. Három szettben legyőzte az amerikai Sam Querreyt. A győzelem 2015 óta vezette vissza a Top 10-be, hogy a 9.világ Legyen, ez egy új csúcs.

ezt követte az Acapulcóban a Mexikói Openen való részvétele, ahol a negyeddöntőben legyőzte Hyeon Chungot. A döntőbe jutott, de 4-6, 4-6-ra kikapott Juan Martín del Potro-tól., A negyeddöntőbe jutott az év első két Masters 1000-es versenyén, a Miami és Indian Wellsben, mindkét alkalommal a harmadik szettben kikapott Borna Corictól és Pablo Carreño Busta-tól.

A French Openen Anderson elvesztette az 5 ‘7″ Diego Schwartzman-t a negyedik fordulóban. Schwartzman kilencszer törte meg Anderson szerváját, Andersont egy mérkőzésen a legtöbb alkalommal összetörték.

Wimbledonban Anderson nyolcadik lett., Legyőzte Zombos Norbertet, Andreas Seppit, a 25. helyen kiemelt Philipp Kohlschreibert és Gaël Monfilst a torna első negyeddöntőjében, ahol a nyolcszoros bajnok, címvédő és legjobb dobó Roger Federert győzte le. Federer Korán uralta a mérkőzést, gyorsan megszerezte az első két szettet, és a harmadikban is tartotta a meccspontokat. Anderson azonban jött vissza ideges Federer, mi lett a négy órás, öt-set epikus, győztes 13-11 az ötödik szettben.,

ezután az elődöntőben John Isnerrel szembesült, amely a Grand Slam történetének második leghosszabb mérkőzése és a valaha volt harmadik leghosszabb férfi egyéni mérkőzés volt, 6 óra 36 percig tartott, véget ért 7-6, 6-7, 6-7, 6-4, 26-24. Ez volt a Grand Slam történetének leghosszabb elődöntője is. A döntő elérésével Anderson lett az első Dél-afrikai játékos, aki elérte a wimbledoni férfi egyéni döntőt Kevin Curren óta 1985-ben. Ezután egyenes szettben kikapott Novak Djokovictól a döntőben. Azonban ezzel a futással a döntőbe emelkedett egy új karrier magas a világ # 5.,

Anderson a Rogers Cup kemény bírósági szezonjának erőteljes kezdetét látta, legyőzve az ötödik vetőmagot, Grigor Dimitrovot a negyeddöntőben, mielőtt Három szoros szettben elvesztette Stefanos Tsitsipas-t az elődöntőben. A US Open volt magot ötödik, legyőzte Ryan Harrison, Jeremy Chardy, majd 28-án a vetőmag-Denis Shapovalov, hogy legyőzte kilencedik mag Dominic Thiem egyenes készletek a negyedik körben.

2019szerkesztés

Anderson kezdte szezonját a Maharashtra Open Pune-ban. Legyőzte Laslo Đere-t, a hetedik mag Jaume Munart, a harmadik mag Gilles Simont és Ivo Karlovićot, hogy megnyerje a címet.,

Az Australian Openen Anderson ötödik lett. Négy szettben legyőzte Adrian Mannarinót, mielőtt Frances Tiafoe idegesítette volna a második fordulóban.

Anderson az Indian Wellsben ötödik lett, de jobb könyöksérülés miatt visszalépett. Ezután hatodik lett a Miami Openen, és bejutott a negyeddöntőbe, ahol egyenes szettben legyőzte a Forma-1-es és az esetleges bajnok Roger Federert.