NASCAR: a Charlotte race megdönti a valaha volt leghosszabb verseny rekordját

posted in: Articles | 0

A Coca-Cola 600 A Charlotte Motor Speedway-en, amely vasárnap estétől hétfő reggelig tartott, végül a NASCAR Cup sorozat történetének leghosszabb versenye lett.

a Coca-Cola 600-at minden évben vitatják, 1960-ra visszamenőleg, A Charlotte Motor Speedway megnyitásának évében. Ez a vasárnap este a NASCAR ütemtervének leghosszabb versenyének 61. éves futását jelentette.

Ez a verseny, amelyet a szokásos 400 körre terveztek a négy forduló körül, 1.5 mérföld (2.,414 kilométeres) ovális Concordban, Észak-Karolinában, a távolság szempontjából a NASCAR történetének leghosszabb versenyévé vált.

csak két kör maradt, Hendrick Motorsports Chase Elliott volt jól előtt csapat Penske Brad Keselowski és úgy tűnt, hogy az első győzelem szeptembere óta 2019, ami jött a Charlotte Motor Speedway Roval, a zsákban.

ezután a figyelmeztető zászló repült, ahogy William Byron, a Hendrick Motorsport egyik csapattársa, lapos gumiabroncs miatt megpördült.,

Elliott csapata úgy döntött, hogy elhozza a #9 Chevrolet-t az új gumiabroncsok gödrébe, ami visszaküldte a 11.helyre a végső újraindításhoz. Keselowski örökölte a vezetést, mivel a pályán maradt.

a zöld zászló ismét a 404. körben repült, ami azt jelenti, hogy a verseny 405 körös verseny lett, amely hosszabb ideig tarthat, ha egy másik figyelmeztető zászló jött ki, mielőtt a fehér zászló repült.

a fehér zászló repülése előtt nem voltak óvatossági zászlóidőszakok, Keselowski volt az, aki mindössze 0-ra tartotta a kockás zászlót.,293 másodperccel előzte meg a Hendrick Motorsports Jimmie Johnsont a második helyen, Elliott pedig csalódást keltő harmadik lett az új gumikon.

Johnson végül kizárták után # 48 Chevrolet sikertelen verseny utáni ellenőrzés, így Elliott szerzett a második helyen. Keselowski mögött 0.674 másodperccel végzett.

de a versenynek nem kellett tovább mennie, hogy a leghosszabb verseny legyen 607,5 mérföldnél.

Ez év előtt a Coca-Cola 600-at háromszor rövidítették le, és pontosan 600 mérföldet 56-szor., Csak egyszer ment át 600 mérföldön, ezzel 2011-ben történt, amikor Kevin Harvick 402 körös (603 mérföldes) versenyt nyert 0.703 másodperccel David Ragan előtt.

Ez a szerda esti verseny a pályán sokkal rövidebb, mindössze 208 körös verseny lesz, mivel csak 500 kilométeres versenyről van szó. Ez a verseny, az Alsco Uniformes 500, a Fox Sports 1 élőben közvetíti, este 8:00-kor.