Asterisk

geplaatst in: Articles | 0

CensorshipEdit

Main article: Wordfilter

wanneer een document met gerubriceerde gegevens wordt gepubliceerd, kan het document worden “gezuiverd” (geredigeerd) door de gerubriceerde gegevens te vervangen door een asterisk. Bijvoorbeeld, het Inlichtingen-en Veiligheidscomité Rusland rapport.

competitieve sport-en spelbedit

in de spreektaal geeft een sterretje aan een sportrecord aan dat het op de een of andere manier besmet is., De reden hiervoor is dat de resultaten die als dubieus worden beschouwd of zelfs worden opzij gezet, dus worden geregistreerd in recordboeken met een sterretje dat verwijst naar een voetnoot die de reden voor bezorgdheid verklaart. het gebruik van de term in de sport ontstond tijdens het honkbalseizoen 1961 waarin Roger Maris van de New York Yankees dreigde Babe Ruth ‘ s 34-jarige home run record te breken. Ruth had 60 homeruns verzameld in een seizoen met slechts 154 wedstrijden, maar Maris speelde het eerste seizoen in het nieuwe 162-game seizoen van de American League., Honkbal Commissaris Ford Frick, een vriend van Ruth tijdens de legendarische slugger’ s leven, hield een persconferentie om zijn “uitspraak” aan te kondigen dat Maris moet langer duren dan 154 games beide records zou worden erkend door Major League Baseball, maar dat sommige “onderscheidend merk” worden geplaatst naast Maris’, die naast Ruth ‘ s prestatie in de “recordboeken”moet worden vermeld. De sterretje als zodanig werd destijds voorgesteld door de New York Daily News sportjournalist Dick Young, niet Frick., De realiteit was echter dat MLB tot vele jaren later geen directe controle had over alle boeken, en het was allemaal slechts een suggestie van Frick ‘ s kant. Binnen een paar jaar was de controverse weg en alle prominente honkbal recordhouders vermeld Maris als de single-season record houder.het stigma van het houden van een bezoedeld record bleef Maris echter vele jaren bij, en het concept van een reëel of figuratief sterretje dat minder-dan-geaccepteerde “officiële” records aanduidt, is op grote schaal gebruikt in sport en andere competitieve inspanningen., Een tv-film uit 2001 over Maris ‘ record-brekende seizoen heette 61* (uitgesproken als eenenzestig sterretje) naar aanleiding van de controverse.het tumult over de integriteit van baseball records en de vraag of er kwalificaties aan toegevoegd moeten worden, ontstond opnieuw in de late jaren negentig, toen een door steroïden gestookte krachtexplosie leidde tot het verbrijzelen van Maris’ record. Hoewel het duidelijk was – en later toegegeven – door Mark McGwire dat hij zwaar op steroïden toen hij sloeg 70 home runs in 1998, regerende autoriteiten deed niets aan de ergernis van veel fans en sportwriters., Drie jaar later, zelf bekende steroïde-gebruiker Barry Bonds duwde dat record naar 73, en fans opnieuw begonnen te roepen voor een sterretje in de sport recordboeken.

Fans waren vooral kritisch en schreeuwden harder om honkbal om op te treden tijdens het seizoen 2007, toen Bonds naderde en later Hank Aaron ‘ s carrière home run record van 755 brak.,na een onderzoek door MLB bleek de Houston Astros ‘ betrokkenheid bij een teken-stelen regeling tijdens het seizoen 2017, waar ze wonnen de World Series, fans geschokt door wat ze vonden te mild discipline tegen de Astros spelers bijnaam het team de “Houston Asterisks”.

In de afgelopen jaren is het sterretje in gebruik genomen op honkbal scorecards om een “groot defensief spel aan te duiden.,”

gebruik in anti-doping campagnededit

  • tegen het einde van het eerste decennium van de 21e eeuw was de Vereniging van honkbal en zijn records met doping zo berucht geworden dat de term “sterretje” sterk geassocieerd was met doping in de sport. In februari 2011 lanceerden het Olympisch Comité van de Verenigde Staten en de Ad Council een anti-steroïde campagne genaamd “Play Asterisk Free” gericht op tieners. De campagne, waarvan het logo gebruik maakt van een zware asterisk (✱), werd voor het eerst gelanceerd in 2008 onder de naam Don ‘ t Be An Asterisk.,

CricketEdit

  • bij cricket betekent het een totaal aantal punten gescoord door een batsman zonder zijn wicket te verliezen; “107*” betekent “107 niet uit”.
  • waar alleen de scores van de twee batsmen worden getoond, geeft een sterretje na de score van een batsman aan dat hij de volgende bal moet verslaan.
  • wanneer geschreven voor de naam van een speler op een scorekaart, geeft het de aanvoerder van het team aan.
  • het wordt ook gebruikt op televisie bij het geven van een carrière statistiek tijdens een wedstrijd., Bijvoorbeeld, “47*” in een aantal wedstrijden kolom betekent dat het huidige spel is de speler 47e.

andere sportbedient

tijdens de eerste decennia van de 21e eeuw, de term sterretje om een bedorven prestatie aan te duiden die in andere sporten werd aangetroffen, eerst in Noord-Amerika en vervolgens, gedeeltelijk als gevolg van de wijdverbreide media-blootstelling van Noord-Amerikaanse sporten, over de hele wereld. In basketbal, echter, sterretjes gemarkeerd kampioenschappen gewonnen in lock-out, of kortere seizoenen. Ze betekenen geen “bezoedelde” winsten.,

ComputingEdit

Computer scienceEdit

  • in de informatica wordt de asterisk gebruikt in reguliere expressies om nul of meer herhalingen van een patroon aan te geven; dit gebruik wordt ook wel de Kleene ster of Kleene sluiting genoemd naar Stephen Kleene.
  • in de Unified Modeling Language wordt het sterretje gebruikt om nul aan te geven aan vele klassen.

Computerinterfacesedit

  • in sommige opdrachtregelinterfaces, zoals de Unix shell en Microsoft ‘ s CMD, is de sterretje het jokerteken en staat voor een tekenreeks., Dit is ook bekend als een wildcard symbool. Een veel gebruikt jokerteken is het zoeken naar bestanden op een computer. Als een gebruiker bijvoorbeeld een document met de naam Document 1 zou willen vinden, zouden zoektermen zoals Doc* en D*ment* dit bestand retourneren. Document * zou ook elk bestand dat begint met Document retourneren.
  • in sommige grafische gebruikersinterfaces wordt een sterretje vooraf of toegevoegd aan de naam van het huidige werkdocument dat in de titelbalk van een venster wordt weergegeven om aan te geven dat er niet-opgeslagen wijzigingen bestaan.,
  • in veel computer-en internettoepassingen wordt een sterretje of een ander teken weergegeven om aan te geven dat een teken van een wachtwoord of andere vertrouwelijke informatie is ingevoerd, zonder het risico dat het eigenlijke teken wordt weergegeven.
  • in Commodore (en aanverwante) bestandssystemen staat een asterisk naast een bestandsnaam in een directory listing voor een onjuist gesloten bestand, gewoonlijk een “splat bestand”genoemd.
  • in wereldwijde distributiesystemen van de reisindustrie is het sterretje het weergavecommando om een Passagiersnaamrecord geheel of gedeeltelijk op te halen.,
  • in HTML-webformulieren kan een sterretje worden gebruikt om verplichte velden aan te geven.
  • de etiquette van de chatruimte roept één sterretje aan om een verkeerd gespeld woord dat al is verzonden te corrigeren. Bijvoorbeeld, men zou kunnen plaatsen lck, dan volgen met * geluk of geluk* (de plaatsing van de *aan de linkerkant of rechts is een kwestie van persoonlijke stijl) om de spelling van het woord te corrigeren, of als het iemand anders die merkt dat de fout, ze kunnen ook gebruik maken van *geluk of geluk*.
    • het insluiten van een zin tussen twee sterretjes wordt gebruikt om een actie aan te geven die de gebruiker “uitvoert”, bijv., * haalt een paper uit*, hoewel dit gebruik ook gebruikelijk is op forums, en minder op de meeste chatrooms als gevolg van /me of soortgelijke commando ‘ s. Koppeltekens (- actie -) en dubbele dubbele punten (:: actie::) evenals de operator /me worden ook gebruikt voor soortgelijke doeleinden.
telmachines en afdrukcalculatorsedit
  • sommige modellen van telmachines en afdrukcalculators gebruiken de sterretje om respectievelijk het totaal, de eindsom of het verschil van een optelsom of aftrekking aan te geven. Het symbool wordt soms gegeven op de afdruk om dit totaal aan te geven.,

programmeertalen edit

veel programmeertalen en rekenmachines gebruiken de sterretje als symbool voor vermenigvuldiging. Het heeft ook een aantal speciale betekenissen in specifieke talen, bijvoorbeeld:

  • in sommige programmeertalen, zoals de programmeertalen C, C++ en Go, wordt het sterretje gebruikt om een pointervariabele te derefereren of te declareren.
  • in de gemeenschappelijke Lisp-programmeertaal worden de namen van globale variabelen conventioneel ingesteld met sterretjes, *zoals-dit*.,
  • in de programmeertalen Ada, Fortran, Perl, Python, Ruby, in sommige dialecten van de programmeertaal Pascal en vele andere wordt een dubbele asterisk gebruikt om exponentiatie aan te duiden: 5**3 is 53 = 125.
  • in de programmeertaal Perl wordt het sterretje gebruikt om te verwijzen naar de typeglob van alle variabelen met een gegeven naam.
  • in de programmeertalen Ruby en Python, * heeft twee specifieke toepassingen. Ten eerste, de unary * operator toegepast op een lijst object binnen een functie aanroep zal die lijst uitbreiden naar de argumenten van de functie aanroep., Ten tweede, een parameter voorafgegaan door * in de parameterlijst voor een functie zal resulteren in eventuele extra positionele parameters worden samengevoegd in een tuple (Python) of array (Ruby), en evenzo een parameter voorafgegaan door ** zal resulteren in eventuele extra trefwoord parameters worden samengevoegd in een woordenboek (Python) of hash (Ruby).
  • in de APL-taal vertegenwoordigt het sterretje de exponentiële en exponentiatiefuncties, waarbij *X e X vertegenwoordigt, en Y*X y X.,
  • in IBM Job Control Language heeft het sterretje verschillende functies, waaronder in-stream data in het DD statement, de standaard printstream als SYSOUT=*, en als een zelfreferentie in plaats van een procedurestap naam om te verwijzen naar dezelfde procedurestap waar het verschijnt.
  • in Haskell vertegenwoordigt het sterretje de verzameling van goed gevormde, volledig toegepaste types, dat wil zeggen een 0-ary soort types.,uages dat lenen syntaxis van het, zoals C, PHP, Java of C#, commentaar in de broncode (voor informatie aan de mensen, genegeerd door de compiler) zijn gemarkeerd met een sterretje in combinatie met de schuine streep:
     /* This section displays message if user input was not valid (comment ignored by compiler) */

    een Pascal-achtige programmeertalen, bijvoorbeeld, Object Pascal, Modula-2, Modula-3, en Oberon, evenals een aantal andere talen, waaronder ML, Wolfram Taal (Mathematica), AppleScript, OCaml, Standaard ML en Esdoorn, gebruikt u een sterretje in combinatie met een haakjes:

     (* Do not change this variable - it is used later (comment ignored by compiler) *)

    CSS maakt ook gebruik van de slash-sterren reactie formaat.,

    body { /* This ought to make the text more readable for far-sighted people */ font-size: 24pt;}

    elke computertaal heeft zijn eigen manier van omgaan met opmerkingen; /* ... * / en soortgelijke notaties zijn niet universeel.

    EconomicsEdit

    • in de economie geeft het gebruik van een sterretje na een letter die een variabele zoals prijs, output of werkgelegenheid aangeeft, aan dat de variabele op het optimale niveau is (dat wordt bereikt in een perfecte marktsituatie). Bijvoorbeeld, p* is het prijsniveau p wanneer output y op het overeenkomstige optimale niveau van y * is.,
    • ook in de internationale economie worden sterretjes vaak gebruikt om economische variabelen in een vreemd land aan te duiden. Dus, bijvoorbeeld, “p” is de prijs van het huis goed en “p*” is de prijs van het buitenlandse goed, enz.

    EducationEdit

    • In de GCSE en A-niveau examens in het Verenigd Koninkrijk en de PSLE in Singapore, A* (“A-star”) is een speciale top rang die wordt onderscheiden van rang A. (Dit zal geleidelijk verdwijnen vanaf 2021.,)
    • in het Hong Kong Diploma of Secondary Education (HKDSE) examen in Hong Kong, 5* *(5-star-star) en 5* (5-star) zijn twee speciale topklassen die worden onderscheiden van Niveau 5. Niveau 5 * * is het hoogste niveau dat een kandidaat kan bereiken in HKDSE.

    Fluid mechanicsEdit

    in de vloeistofmechanica wordt een sterretje in superscript soms gebruikt om een eigenschap bij sonische snelheid te betekenen.

    GamesEdit

    • bepaalde categorieën karaktertypen in rollenspellen worden splats genoemd, en de spelsupplementen die deze spellen beschrijven worden splatbooks genoemd., Dit gebruik is ontstaan met de afkorting “* book ” voor dit soort aanvulling op verschillende World of Darkness spellen, zoals Clanbook: Ventrue (voor Vampire: The Masquerade) of Tribbook: Black Furies (voor Werewolf: the Apocalypse), en dit gebruik heeft zich verspreid naar andere spellen met soortgelijke karakter-type supplementen. Dungeons & Dragons Third Edition heeft verschillende regels met splatbooks gehad: de”X & Y “- serie, waaronder Sword & Fist En Tome & bloed voorafgaand aan de ” 3.,5 “revisie, de” Complete X ” serie inclusief Complete Warrior en Complete Divine, en de “Races of X” serie inclusief races of Stone en Races of The Wild.
    • in veel MUD ’s en Moo’ s, evenals “mannelijk”, “vrouwelijk” en andere meer esoterische geslachten, is er een geslacht genaamd “splat”, die een sterretje gebruikt om de letters te vervangen die verschillen in standaard Engelse geslachtsvoornaamwoorden. Bijvoorbeeld, h* wordt gebruikt in plaats van hem of haar. Ook worden sterretjes gebruikt om een actie aan te geven, bijvoorbeeld “*actie*”.de producer van de spelshow Mark Goodson gebruikte een zespuntig sterretje als zijn handelsmerk., Het is prominent aanwezig op veel set stukken van The Price is Right.
    • Scrabble spelers zetten een sterretje achter een woord om aan te geven dat er een illegaal spel is gemaakt.

    Human geneticsEdit

    • in de menselijke genetica , * wordt gebruikt om aan te geven dat iemand is een lid van een haplogroup en niet een van haar subclades (zie * (haplogroup)).

    LinguisticsEdit

    in de taalkunde wordt voor een woord of zin een sterretje geplaatst om aan te geven dat het niet wordt gebruikt, of dat er geen records zijn dat het wordt gebruikt. Dit wordt op verschillende manieren gebruikt, afhankelijk van wat er wordt besproken., Het kan worden gebruikt om gereconstrueerde woorden aan te geven in proto-talen waarvoor er geen records zijn van de uitspraak, grammatica en woorden.

    Historical linguisticsEdit

    in de historische linguïstiek markeert de asterisk woorden of zinnen die niet rechtstreeks in teksten of andere media zijn opgenomen, en die daarom worden gereconstrueerd op basis van ander linguïstisch materiaal (zie ook vergelijkende methode).

    in het volgende voorbeeld is het Proto-Germaanse woord * ainlif een gereconstrueerde vorm.,

    • * ainlif → endleofan → eleven

    een dubbele sterretje geeft een vorm aan die volgens een regel verwacht zou worden, maar niet daadwerkelijk gevonden wordt. Dat wil zeggen, het geeft een gereconstrueerde vorm aan die niet wordt gevonden of gebruikt, en in plaats daarvan een andere vorm wordt gevonden in feitelijk gebruik:

    • Voor het meervoud zou **kubar worden verwacht, maar afzonderlijke mannelijke meervoud akābir أكابر en vrouwelijke meervoud kubrayāt كبريات worden gevonden Als onregelmatige vormen.,

    Unprogrammaticalityedit

    in de meeste gebieden van de taalkunde, maar vooral in de syntaxis, geeft een sterretje voor een woord of zin aan dat het woord of de zin niet wordt gebruikt omdat het niet programmatisch is.

    • wake her up/*wake up her

    een sterretje voor een haakje geeft aan dat het ontbreken van het woord of de zin binnenin niet-programmatisch is, terwijl een sterretje na de openingshaak van de haakje aangeeft dat het bestaan van het woord of de zin binnenin niet-programmatisch is.

    • go * (to) the station-hier zou” go the station ” niet programmatisch zijn.,
    • go (*to) home-hier zou” go to home ” niet programmatisch zijn.
    AmbiguityEdit

    aangezien een woord gemarkeerd met een sterretje “onbeheerd” of “onmogelijk” kan betekenen, is het in sommige contexten belangrijk om deze betekenissen te onderscheiden. In het algemeen, auteurs behouden sterretjes voor “onbeheerd”, en prefix ˣ,**,†, of een superscript”?”voor de laatste betekenis. Een alternatief is om het sterretje (of een ander symbool, eventueel om nog meer gevallen te onderscheiden) aan het einde toe te voegen.,

    Optimaliteitstheoriedit

    in de optimaliteitstheorie worden sterretjes gebruikt als “schending” in tableaucellen om een schending van een beperking door een uitvoerformulier aan te duiden.

    fonetische transcriptionEdit

    In de begindagen van het internationale fonetische alfabet werd soms een sterretje gebruikt om aan te geven dat het woord dat eraan vooraf ging een zelfstandig naamwoord was. Zie dit voorbeeld uit W. Perrett ’s 1921 transcriptie van Gottfried Keller’ s “Das Fähnlein der sieben Aufrechten”:

    zɑktktə * ˈhedigər ˈkurts. “Keine Rede, wird nichts daraus!”sagte Hediger kurz.,)

    Dit diakritisch middel wordt niet vaak gebruikt.

    Wiskundedit

    de asterisk heeft vele toepassingen in de wiskunde. De volgende lijst geeft een overzicht van een aantal algemene toepassingen en is niet uitputtend.

    stand-alone

    • een willekeurig punt in een verzameling. Bijvoorbeeld bij het berekenen van Riemann-sommen of bij het contracteren van een eenvoudig verbonden groep met de singleton-verzameling { ∗ }.

    als een unaire operator, aangeduid in prefix notatie

    • De Hodge ster operator op vectorruimten∗: A k → A n-k {\displaystyle*: A^{k} \ rightarrow a^{n-k}} .,

    als een unaire operator, geschreven als een subscript

    • De pushforward (differentieel) van een gladde afbeelding f tussen twee gladde variëteiten, aangeduid als f∗.
    • en meer in het algemeen de toepassing van elke covariante functor, waarbij er geen twijfel bestaat over welke functor bedoeld is.

    als een unaire operator, geschreven als een superscript als een binaire operator, in infix notatie

    • een notatie voor een willekeurige binaire operator.
    • het vrije product van twee groepen.
    • f * g is een convolutie van f met g.
    • een notatie voor de horizontale samenstelling van twee natuurlijke transformaties.,
    • een notatie om een parallelle som van twee operanden aan te duiden (de meeste auteurs gebruiken echter een : of ∥ teken voor dit doel).

    de sterretje wordt in alle deelgebieden van de wiskunde gebruikt om een overeenkomst aan te duiden tussen twee grootheden die met dezelfde letter worden aangeduid – één met de sterretje en één zonder.

    Mathematical typographyEdit

    in de fijne wiskundige typografie is het Unicode-teken u+2217 ∗ ASTERISK-OPERATOR (in HTML, &lolast;) beschikbaar., Dit personage verscheen ook in de positie van de reguliere sterretje in de PostScript symbool tekenset in het symbool lettertype meegeleverd met Windows en Macintosh-besturingssystemen en met vele printers. Het moet worden gebruikt in fijne typografie voor een groot sterretje dat overeenkomt met de andere wiskundige operatoren.

    MusicEdit

    • in muzieknotatie geeft het teken (u+1D1AF MUSICAL muzikaal symbool pedaal omhoog MARK) aan wanneer het sustainpedaal van de piano moet worden opgetild.
    • in liturgische muziek wordt vaak een sterretje gebruikt om een bewuste pauze aan te duiden.,

    religieuze tekstsedit

    • in de Bijbel van Genève en de King James Bible wordt een sterretje gebruikt om een marginaal commentaar of schriftreferentie aan te geven.
    • in de Leeser Bijbel wordt een sterretje gebruikt om de zeven onderverdelingen van het wekelijkse Torah-gedeelte af te bakenen. Het wordt ook gebruikt om de paar verzen te markeren die door de lezer van de Haftara moeten worden herhaald.
    • in Amerikaanse drukken van het Book of Common Prayer wordt een asterisk gebruikt om een vers van een Psalm in twee delen te verdelen voor responsieve lezing. Britse prints gebruiken een spaced colon (” : “) voor hetzelfde doel.,

    ster van het Levendit

    De Ster van het leven kan medische nooddiensten voorstellen

    een ster van het leven, een ster van zes staafjes bedekt met de Staaf van Asclepius (het symbool van de gezondheid), kan worden gebruikt als alternatief voor kruis-of halvemaansymbolen op ambulances.

    statistische resultatendit

    in veel wetenschappelijke publicaties wordt het sterretje gebruikt als afkorting om de statistische significantie van de resultaten aan te geven bij het testen van hypothesen., Wanneer de kans dat een resultaat zich bij toeval alleen heeft voorgedaan onder een bepaald niveau ligt, worden een of meer sterretjes weergegeven. Populaire significantieniveaus zijn <0,05 (*), <0,01 (**), en <0,001 (***).

    TelephonyEdit

    Op Een Touch-Tone telefoontoetsenbord is het sterretje (ster genoemd, of minder gebruikelijk, palm of Sextiel) een van de twee speciale toetsen (de andere is het getalteken (pound teken of hash, hex of, minder gebruikelijk, octothorp of vierkant)), en wordt links van de nul gevonden., Ze worden gebruikt om door menu ‘ s te navigeren in Touch-Tone-systemen zoals voicemail of in verticale servicecodes.

    Typografiedit

    deze sectie heeft extra citaties nodig voor verificatie. Help dit artikel te verbeteren door citaten toe te voegen aan betrouwbare bronnen. Ongesourced materiaal kan worden uitgedaagd en verwijderd.
    bronnen zoeken: “Asterisk – – nieuws * kranten * boeken * scholar * JSTOR (April 2020) (leer hoe en wanneer dit sjabloonbericht moet worden verwijderd)

    • de asterisk wordt gebruikt om een voetnoot op te roepen, vooral wanneer er maar één op de pagina staat., Minder vaak worden meerdere sterretjes gebruikt om verschillende voetnoten op een pagina aan te duiden (d.w.z., *, **, ***). Meestal wordt een sterretje geplaatst na een woord of zin en voorafgaand aan de bijbehorende voetnoot. Andere karakters worden ook gebruikt voor dit doel, waaronder †, ‡, superscript-nummers (zoals in Wikipedia), enz. In marketing en reclame worden sterretjes of andere symbolen gebruikt om de lezer discreet te verwijzen naar de voorwaarden voor een bepaalde verklaring, de “kleine lettertjes”.,
    • In de Engelse typografie wordt het sterretje geplaatst na alle andere leestekens (bijvoorbeeld komma ‘ s, dubbele punten of punten) behalve het streepje.
    • drie asterisken gecentreerd op een pagina kunnen een sprong naar een andere scène, gedachte of sectie voorstellen.

    sterretjes die worden gebruikt om een sectieonderbreking in Alice ‘ s Adventures In Wonderland te illustreren

    • een groep van drie sterretjes die in een driehoekige formatie zijn gerangschikt, wordt een asterisme genoemd.,
    • een of meer sterretjes kunnen worden gebruikt als censuur over een woord of een deel ervan.
    • sterretjes worden soms gebruikt als alternatief voor typografische opsommingstekens om items van een lijst aan te geven.
    • sterretjes kunnen worden gebruikt in tekstmedia om *nadruk* weer te geven wanneer vetgedrukte of cursieve tekst niet beschikbaar is (bijvoorbeeld Twitter, tekstberichten).,
    • sterretjes kunnen conversatieherstel of correcties van spelfouten of onjuistheden in eerdere elektronische berichten aangeven, in het bijzonder wanneer vervanging of intrekking van een eerder schrijven niet mogelijk is, zoals bij “onmiddellijke bezorging” – berichten of “chatberichten” die niet kunnen worden bewerkt. Meestal is dit de vorm van een bericht dat uitsluitend bestaat uit de gecorrigeerde tekst, met een sterretje geplaatst voor (of na) de correctie. Men kan bijvoorbeeld een bericht sturen met de tekst “* morning ” of ” morning* “om de spelfouten in het bericht”I had a good mroning” te corrigeren.,
    • sterretjes begrenzen als “een soort zelfbeschrijvende fase richting”, zoals taalkundige Ben Zimmer het heeft gezegd. Bijvoorbeeld, in” Another gas station robbery *sigh*”, gebruikt de schrijver * sigh * om teleurstelling uit te drukken (maar niet noodzakelijk letterlijk zucht).

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *