az utolsó 10 Super Bowl-győztes

posted in: Articles | 0

Super Bowl-rajongók 2021.február 7., vasárnapról álmodnak. Íme a lista az NFL 101. évadának utolsó tíz győzteséről és a közelgő tampai Super Bowl LV-ről.

Super Bowl LIV

a Kansas City Chiefs 31-20-ra verte a San Francisco 49ers-t a floridai Miami Gardens-i Hard Rock stadionban, 2020.február 2-án., A Chiefs, akik legyőzték a Tennessee elleni 10 pontos hiányt az AFC bajnoki játékban, és egy 24-0 lyukat a Texans ellen a megosztási fordulóban, ismét visszatért a győzelemhez, miután 20-10-re csökkent, kevesebb, mint hét perc maradt a negyedik negyedévben.

a játék volt néhány hihetetlen kiemeli. Chiefs hátvéd Patrick Mahomes legyőzte két interception dobni két touchdown és futni egy, győztes MVP kitüntetéssel., Niners vezetőedző Kyle Shanahan lett az első fia egy Super Bowl-győztes edző is edző egy Super Bowl, míg a Chiefs Andy Reid végül megnyerte az első címet, mint vezetőedző megjelenése után hét konferencia bajnokság és vezető a Philadelphia Eagles Super Bowl XXXIX. ez volt a Chiefs első Super Bowl győzelem ötven év, és az első után AFL-NFL egyesülés.

Super Bowl LIII-New England Patriots

egy védekező gondolkodású Super Bowl LIII, A New England Patriots verte a Los Angeles Rams 13-3 február. 3, 2019 Atlanta Mercedes-Benz stadionban., Ez volt a történelem legalacsonyabb pontozású Super Bowlja. A Patriots és a Rams 3-3-as döntetlent játszott a negyedik negyedben. A New England ezután 10 pontot szerzett a győzelemért. Patriots wide receiver Julian Edelman, aki elkapta 10 passzok 141 yard, nevezték Super Bowl MVP.

A Super Bowl LIII volt az első, amelyet a stadionban játszottak, a harmadik pedig Atlantában. A Patriots megnyerte a hatodik Super Bowl bajnoki, árukapcsolás a Pittsburgh Steelers a legtöbb összességében., Öt év alatt negyedik Super Bowl-szereplése volt a Patriotsnak, a kilencedik pedig Bill Belichick vezetőedző és Tom Brady hátvéd vezetésével. Ez volt a Super Bowl XXXVI visszavágója, amely az első Belichick-Brady Super Bowl bajnokság volt. Ez volt az első Super Bowl megjelenése a Rams számára, mivel 2016-ban visszatért St. Louisból Los Angelesbe.,

Super Bowl LII – Philadelphia Eagles

A Philadelphia Eagles által vezetett tartalék irányító Nick Foles vette le Tom Brady-vel, a címvédő New England Patriots egy klasszikus törte több Super Bowl rekordot. A Minneapolisi amerikai Bank stadionban lejátszott meccsen a Super Bowl történetének legeredményesebb yardja (1151), a Super Bowl történetének legkevesebb kombinált ütése (egy), és a legtöbb pontot a Super Bowl történetének vesztes csapata szerezte (33).,

Foles, aki átvette hátvéd feladatokat a szezon elején, amikor starter Carson Wentz lement egy sérülés, nevezték Super Bowl MVP dobás után 373 Yard és három touchdown. Ő is elkapott egy touchdown egy trükk játék lett az aláírás pillanatában a játék -, amely később megszerezte a beceneve ” the Philly Special.”A játék egész éjjel közel maradt, de a Patriots nem vette át az első vezetést, amíg kevesebb, mint 10 perc maradt a játékban., Az Eagles úgy reagált, hogy az utolsó kilenc pontot szerezte, 41-33-as győzelmet aratott, és ezzel a csapat történetének első Super Bowl-győzelmét aratta.

Super Bowl LI-New England Patriots

A New England Patriots kezdte az évet erős, verte az Atlanta Falcons 34-28. Super Bowl LI tartottak NRG Stadion Houston február. 5, 2018. A Patriots durva kezdésre került, a Falcons mögött 25 ponttal lemaradva a harmadik negyedévben. Egy izgalmas negyedik negyedben a Patriots túlórában jött ki a tetején, 34-28-ra fejezte be a játékot., Ez volt az első Super Bowl, amely túlórában ért véget, és a Patriots 25 pontos felépülésének adta a Super Bowl történetének legnagyobb visszatérésének rekordját.

Super Bowl 50-Denver Broncos

a Denver Broncos győzelmet aratott A Carolina Panthers felett, 24-10-re verte őket. A bajnokságot februárban határozták meg. 7, 2016 A Levi stadionjában, Santa Clara-ban, Kalifornia. A Panthers 15-1-es alapszakasz-rekorddal jutott be a játékba, így a Panthers történetében másodszor jutott be a Super Bowlba. A Broncos 12-4-es alapszakasz-rekorddal jutott a döntőbe., A Broncos Korán átvette a vezetést, és megtartotta, a játék során nem tudott betalálni.

Super Bowl XLIX – New England Patriots

A New England Patriots 28-24-re verte a Seattle Seahawkst. 1, 2015. A Patriots győzelme a negyedik Super Bowl-bajnokságukat adta nekik, ezúttal az arizonai Glendale-ben, a University of Phoenix stadionban játszottak. A Seahawks egy erős alapszakaszból jött ki, ahol 12-4 rekordot tartottak, ugyanaz a rekord, mint a Patriots. A félidőben 14-14-re vezettek a csapatok., A Seahawks ezután 10 pontot gyűjtött a harmadik negyed végére. A győzelem közelében a Patriots 28-24-es vezetést szerzett, mindössze két perc maradt a játékban.

Super Bowl XLVIII-Seattle Seahawks

a Seattle Seahawks 43-8-ra legyőzte a Denver Broncost, így elsöprő győzelemmel zárta a 2013-as szezont., A jelentős győzelem rekordot adott a Seahawksnak a beérkező esélytelenebbek legnagyobb győzelmére, valamint a 35 pontos vezetést a Super Bowl történetének legnagyobb pontkülönbségének rekordjaként, csak a Dallas Cowboys 1993-as győzelmével kötve a Buffalo Bills felett (52-17). A Seahawks 13-3-as alapszakasz-rekorddal lépett pályára, akárcsak a Broncos.

Super Bowl XLVII-Baltimore Ravens

a Baltimore Ravens legyőzte a San Francisco 49ers 34-31, hogy lezárja a 2012 szezonban február. 3, 2013., A New Orleans-i Mercedes-Benz Superdome-ban rendezett mérkőzést Harbaugh Bowlnak nevezték el, mivel a két csapatot Jim testvérek és edzők, valamint John Harbaugh vezette a 49ers és a Ravens számára. A 49ers 11-4-1-es alapszakasz-rekorddal lépett be a bajnoki játékba, míg a Ravens 10-6-os rekordot szerzett az alapszakaszban.

Super Bowl XLVI-New York Giants

A New York Giants 21-17-re legyőzte a New England Patriotsot ebben a Super Bowl-játékban. A szűk játék, amelyet februárban játszottak., 2012-ben az Indianapolisi Lucas Oil stadionban a Giants negyedik Super Bowl-ját adta, és váratlan győzelemmel zárta a középdöntőt. Valójában a Giants, 9-7 alapszakasz-rekorddal, új rekordot állított fel a legalacsonyabb alapszakasz-rekorddal rendelkező csapat számára, hogy megnyerje a tálat.

Super Bowl XLV – Green Bay Packers

A Green Bay Packers győzelmet aratott a Pittsburgh Steelers felett, 31-25-re verte őket. Találtak sikert Cowboys Stadion Arlington, Texas február. 6, 2011, a szezon egy bumm., A Packers kedvencként lépett be, miután történelmükben 12 bajnoki bajnokságot nyertek, a legtöbb franchise-t. Ők voltak az első NFC 6-vetőmagú csapat, amely belépett a tálba. A Steelers 12-4-es rekorddal fejezte be a 2010-es alapszakaszot, míg a Packers 10-6-os rekorddal fejezte be az alapszakaszot. Egy izgalmas oda-vissza játék után a Packers 23 yardos mezőnygóllal előzte meg a Steelers-t, mindössze két perc maradt a játékban.