10 ostatnich zwycięzców Super Bowl

wpis w: Articles | 0

fani Super Bowl zaczynają marzyć o niedzieli, 7 lutego 2021 roku. Oto lista ostatnich dziesięciu zwycięzców prowadzących do nadzwyczajnego 101. sezonu NFL i nadchodzącego Super Bowl LV w Tampa.

Super Bowl LIV

Kansas City Chiefs pokonali San Francisco 49ers wynikiem 31-20 na Hard Rock Stadium w Miami Gardens na Florydzie 2 lutego 2020 roku., Chiefs, którzy pokonali 10-punktowy deficyt przeciwko Tennessee w meczu o mistrzostwo AFC i dołek 24-0 przeciwko Texans w rundzie dywizji, po raz kolejny wrócił do wygranej, po tym jak był w dół 20-10 z mniej niż siedem minut pozostało w czwartej kwarcie.

gra miała kilka niesamowitych atrakcji. Rozgrywający Chiefs Patrick Mahomes pokonał dwa przechwyty, rzucając dwa przyłożenia i biegając po jednym, zdobywając tytuł MVP., Niners head coach Kyle Shanahan stał się pierwszym synem Super Bowl zwycięski trener również trener Super Bowl, podczas gdy Chiefs ' Andy Reid w końcu zdobył swój pierwszy tytuł jako head coach po występach w siedmiu Mistrzostw konferencji i prowadząc Philadelphia Eagles do Super Bowl XXXIX. to było pierwsze zwycięstwo Chiefs Super Bowl od pięćdziesięciu lat, a pierwszy po fuzji AFL-NFL.

Super Bowl LIII – New England Patriots

w defensywnym Super Bowl LIII New England Patriots pokonali Los Angeles Rams 13-3. 03.03.2019 na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie., Był to najniższy wynik Super Bowl w historii. Patriots i Rams utrzymali rywalizację do remisu 3: 3 wchodząc do czwartej kwarty. New England zdobył wówczas 10 punktów. Patriots wide receiver Julian Edelman, który złapał 10 podań na 141 jardów, został wybrany MVP Super Bowl.

Super Bowl LIII był pierwszym rozegranym na stadionie, a trzecim rozegranym w Atlancie. Patriots wygrali swoje szóste mistrzostwo Super Bowl, wiążąc Pittsburgh Steelers dla większości ogólnej., Był to czwarty występ w Super Bowl w ciągu pięciu lat dla Patriots i dziewiąty pod wodzą głównego trenera Billa Belichicka i rozgrywającego Toma Brady ' ego. Był to rewanż Super Bowl XXXVI, który był pierwszym Belichick-Brady Super Bowl championship. Był to pierwszy występ w Super Bowl zespołu The Rams od czasu przeniesienia się z St. Louis do Los Angeles w 2016 roku.,

Super Bowl LII – Philadelphia Eagles

Philadelphia Eagles, prowadzony przez rezerwowego rozgrywającego Nicka Folesa, pokonał Toma Brady ' ego i broniącego tytułu New England Patriots w błyskawicznym klasyku, który pobił wiele rekordów Super Bowl. Ten mecz, rozegrany na stadionie U. S. Bank Stadium w Minneapolis, zawierał najwięcej łącznych jardów w historii Super Bowl( 1151), najmniej łącznych puntów w historii Super Bowl (jeden) i najwięcej punktów zdobytych przez przegraną drużynę w historii Super Bowl (33).,

Foles, który przejął obowiązki rozgrywającego na początku sezonu, gdy starter Carson Wentz upadł z powodu kontuzji, został wybrany MVP Super Bowl po rzutach na 373 jardy i trzy przyłożenia. Zdobył również przyłożenie na Trick play, który stał się momentem podpisu gry — i który później zyskał przydomek ” Philly Special.”Mecz był blisko przez całą noc, ale Patrioci nie objęli pierwszego prowadzenia, dopóki nie zostało mniej niż 10 minut gry., Orły odpowiedziały, zdobywając ostatnie dziewięć punktów, zaciskając zwycięstwo 41-33 i swoje pierwsze zwycięstwo Super Bowl w historii zespołu.

Super Bowl LI – New England Patriots

New England Patriots rozpoczęli rok mocno, pokonując Atlanta Falcons 34-28. Super Bowl LI odbył się na NRG Stadium w Houston w lutym. 5, 2018. Patrioci wyszli na trudny początek, opóźniając się za sokołami o 25 punktów do trzeciej kwarty. W ekscytującej czwartej kwarcie Patriots wyszli na szczyt w dogrywce, kończąc mecz 34-28., Był to pierwszy mecz Super Bowl, który zakończył się po dogrywce i dał Patriots ' s ' 25-punktowy recovery rekord dla największego comeback w historii Super Bowl.

Super Bowl 50 – Denver Broncos

Denver Broncos odnieśli zwycięstwo nad Carolina Panthers, pokonując ich 24-10. Mistrzostwa zostały rozstrzygnięte w lutym. 07.07.10, 19: 16 Panthers doszli do gry z wynikiem 15-1 w sezonie regularnym, dzięki czemu po raz drugi w historii Panthers dotarli do Super Bowl. Broncos awansowali do Bowl z bilansem 12-4 sezonu regularnego., Broncos przejęli prowadzenie wcześniej i utrzymali go, nigdy nie tracąc przez cały mecz.

Super Bowl XLIX – New England Patriots

New England Patriots pokonali Seattle Seahawks 28-24 lutego. 1, 2015. Zwycięstwo Patriotów dało im czwarte mistrzostwo Super Bowl, tym razem rozegrane na Stadionie University of Phoenix w Glendale w Arizonie. Seahawks wyszli z mocnego sezonu regularnego, gdzie utrzymali rekord 12-4, taki sam jak Patriots. Drużyny zremisowały 14-14 w przerwie meczu., Seahawks zdobyli wtedy 10 punktów do końca trzeciej kwarty. Blisko zwycięstwa Patrioci zebrali się, aby zdobyć prowadzenie 28-24, a w grze pozostały tylko dwie minuty.

Super Bowl XLVIII – Seattle Seahawks

Seattle Seahawks pokonali Denver Broncos 43-8, aby zakończyć sezon 2013 wielkim zwycięstwem., Zwycięstwo dało Seahawks rekord największej marży zwycięstwa dla nadchodzących słabszych, a także umocniło 35-punktową przewagę jako rekord największej różnicy punktowej w historii Super Bowl, remisując tylko z Dallas Cowboys ' 1993 zwycięstwo nad Buffalo Bills (52-17). Seahawks zdobyli mistrzostwo z bilansem 13-3 sezonu regularnego, takim samym jak Broncos.

Super Bowl XLVII – Baltimore Ravens

Baltimore Ravens pokonali San Francisco 49ers 34-31, aby zakończyć sezon 2012 w lutym. 3, 2013., Mecz, który odbył się w Mercedes-Benz Superdome w Nowym Orleanie, został nazwany Harbaugh Bowl, ponieważ obie drużyny były prowadzone przez braci i trenerów Jim i John Harbaugh dla 49ers i Ravens, odpowiednio. 49ers weszli do gry mistrzowskiej z rekordem sezonu regularnego 11-4-1, podczas gdy Ravens zdobyli rekord 10-6 w sezonie regularnym.

Super Bowl XLVI – New York Giants

The New York Giants pokonali w tym meczu o Superpuchar New England Patriots 21-17. Zacięty mecz, który został rozegrany w lutym., 05.05.2012 na Lucas Oil Stadium w Indianapolis, dał Giants swój czwarty Super Bowl i zakończył sezon środowy nieoczekiwanym zwycięstwem. W rzeczywistości, Giants, z rekordem sezonu regularnego 9-7, ustanowił nowy rekord dla zespołu z NAJNIŻSZYM rekordem sezonu regularnego, aby wygrać Bowl.

Super Bowl XLV – Green Bay Packers

Green Bay Packers zapewnili sobie zwycięstwo nad Pittsburgh Steelers, pokonując ich 31-25. Odnieśli sukces na Stadionie Cowboys Stadium w Arlington w Teksasie w lutym. 06.06.2011 r., Packers weszli jako faworyci, zdobywając 12 tytułów mistrzowskich w swojej historii, najwięcej z każdej franczyzy. Była to pierwsza 6-osobowa drużyna NFC, która weszła do Bowl. Steelers zakończyli sezon regularny 2010 z wynikiem 12-4, natomiast Packers zakończyli sezon regularny z wynikiem 10-6. Po ekscytującej grze w tę i z powrotem prowadzi, Packers wyprzedzili Steelers z 23-jardowym field goal z zaledwie dwóch minut w grze.