posted in: Articles | 0

itt van egy rövidítések gyűjteménye, amelyek növelik a labdarúgás (foci) játékának megértését. Lehet, hogy találkoznak betűk együtt, mint a CM, DM, QT, L és A. küldjön egy e-mailt, ha hiányzik valami a listán.

pozíció rövidítések

AM – támadó középpályás.
SW-sweeper. Mind védekező, mind támadó feladatokkal rendelkező játékos. Ő kap egy szabad szerepet, és szolgálhat bizonyos fokig, mint egy játékmester, és azt is visszaesik a védelmi vonal mögött, amikor a másik oldalon támadás.,
CB-Közép vissza. Általában egy vagy két középső hátat használnak egy formációban.
CF-középcsatár. A támadó, amely a támadó vonal közepén helyezkedik el. A modern labdarúgásban gyakori, hogy csak egy vagy két támadót használnak, ezért a középcsatár nem feltétlenül releváns leírásként.
LB-bal hátsó. A védelmi vonal bal oldalán helyezkedik el.
RB-jobb hátsó. A védelmi vonal jobb oldalán helyezkedik el.
FB-fullback. Egy másik neve a védekező játékos, hogy vagy játszik a bal oldalon (bal hátsó), vagy a jobb oldalon (jobb hátsó).,
LWB-baloldali hát. A bal hátsó rész előtt helyezkedik el, a “szárnyon”.
RWB-jobboldali hát. A jobb hátsó rész előtt helyezkedik el.
D-defender.
DM-védekező középpályás.
CM-center középpályás.
F-forward.
gk – kapus. Gyakran csak G-t használnak.
LW – bal szárny. Hasonló a bal szárny hátsó, de általában egy elsősorban támadó feladat. Más szavakkal, támadó szárnyú középpályás.
RW-jobboldali. Ugyanaz, mint a bal szárny, de az ellenkező szárnyon.
m – középpályás.
WF-szárny előre. Támadó pozícióban a szárnyon., A középcsatárhoz hasonlóan a szárny előre kevésbé gyakori a modern játékban, de jelen lehet egy 4-3-3 formációban.
St-Striker. Hasonló funkció, mint a középső és szárny előre.
Ha-belül előre. A régi időkben egy támadó vonal állhat öt támadók, és két belső előre között helyezkedik el a szárny előre, a középső előre, és általában egy kicsit mögött a másik három.
OL-kívül balra. Ugyanaz, mint a bal szélső.
vagy-kívül jobbra. Ugyanaz, mint a bal szélső.,

reklám

Match jelentés és kapcsolódó rövidítések

A-Away. Gyakori a táblázatokban.
A. E. T. – hosszabbítás után. Azt jelenti, hogy az eredmény egy olyan játékra vonatkozik, amely extra időt használt az eredmény eldöntésére. Így például a 3-2 A. E. T.-T 120 perc elteltével végeredményként kell olvasni. Néha mind az eredmény 90 perc után (rendes meccsidő), mind az eredmény extra idő után kerül kiírásra.
AW-Away győzelem. Más szóval, a csapat, hogy játszott el megnyerte a játékot. Az ellenkezője a hazai győzelem (HW).
D-döntetlen (döntetlen játékok)., Gyakori, hogy ezt a rövidítést táblázatokban használják.
E. T. – extra idő. További idő, amelyet néhány kupa játékban használnak, amikor az állás döntetlen. Nem ugyanaz, mint a sérülések és egyéb késések miatti hosszabbítás.
F. T.-teljes munkaidős(azaz 90 perc után, beleértve a hozzáadott időt). Gyakran használják az eredmények bemutatásakor. Hasonlítsa össze a felezési időt.
Gls. – Gólok. Néha adatbázisokban használják.
GD. – Gólkülönbség. +25 tehát azt jelentené, hogy egy csapat 25-tel több gólt szerzett, mint amennyit ellene szerzett.
H-Home. Gyakori a táblázatokban.
H. T.-felezési idő (azaz, 45 perc után egy labdarúgó játékban). Hasonlítsa össze a teljes munkaidőben.
HW-Home win. Más szóval, a hazai pályán játszó csapat nyerte a játékot.
l-Loss (lost games). Gyakori, hogy ezt a rövidítést táblázatokban használják.
p – játszott (játékok). Gyakori, hogy ezt a rövidítést táblázatokban használják.
Ptk. – Pont.
QF-negyeddöntő.
Vs. – Versus (csak V-vel is rövidíthető). Ez kapcsolódik mindenféle alkalommal, amikor egy csapat találkozik egy másik, mint Brazíliában vs. Anglia.
w-Win (megnyert játékok). Gyakori, hogy ezt a rövidítést táblázatokban használják.,
w / o – Walkover, ami azt jelenti, hogy egy csapat nyer verseny nélkül, például azért, mert a másik csapat visszavonja a versenyt.

Misc rövidítések

AFC-Association Football Club. A brit klubok közös rövidítése.
Alkalmazások-megjelenések, amelyek arra utalnak, hogy a játékosok hány mérkőzésen vettek részt.
FC-labdarúgó klub. Nagyon gyakori rövidítés a klubok nevének részeként. Ez a rövidítés a nyelvtől függően eltérő lehet. Spanyolországban például gyakori a CF rövidítéssel, amely a Club de Fútbol.,
SC-Soccer Club, nem olyan gyakori, mint FC a klubok nevében.

Football association and competitions rövidítések (rövidítések)