wpis w: Articles | 0

oto zbiór skrótów, które zwiększają zrozumienie gry w piłkę nożną (piłka nożna). Możesz natknąć się na litery razem, takie jak CM, DM, QT, L i A. wyślij e-mail, jeśli przegapisz coś na liście.

skróty pozycji

am – atakujący pomocnik.
SW – Zamiatarka. Zawodnik wykonujący zarówno zadania defensywne, jak i ofensywne. Otrzymuje wolną rolę i może w pewnym stopniu służyć jako rozgrywający, a także powinien wycofać się za linię obrony, gdy przeciwna strona atakuje.,
CB-center back. Zwykle jeden lub dwa środkowe plecy są używane w formacji.
CF – center forward. Atakujący, który jest umieszczony w środku linii ofensywnej. We współczesnym futbolu stało się powszechne używanie tylko jednego lub dwóch napastników; dlatego Środkowy napastnik może nie być dość istotny jako opis.
LB-LEWY TYŁ. Znajduje się po lewej stronie linii obrony.
RB – right back. Znajduje się po prawej stronie linii obrony.
FB-fullback. Inna nazwa dla defensywnego gracza, który gra po lewej stronie (lewy tył) lub po prawej stronie (PRAWY TYŁ).,
LWB-lewe skrzydło tył. Umieszczony z przodu lewego tyłu i na „skrzydle”.
RWB-prawoskrzydłowy tył. Umieszczony z przodu prawego tyłu.
d – defender.
DM-Defensywny pomocnik.
cm-środkowy pomocnik.
F-forward.
GK-bramkarz. Często używa się tylko G.
LW-lewe skrzydło. Podobny do lewego skrzydła, ale zwykle z zadaniem głównie ofensywnym. Innymi słowy, Ofensywny skrzydłowy Pomocnik.
RW – prawe skrzydło. Tak samo jak lewe skrzydło, ale na przeciwległym skrzydle.
m-Pomocnik.
WF-wing forward. Napastnik na pozycji ofensywnej na skrzydle., Podobnie jak w przypadku środkowego do przodu, skrzydło do przodu jest mniej powszechne we współczesnej grze, ale może być obecne w formacji 4-3-3.
St-Striker. Podobną funkcję pełni środek i skrzydło do przodu.
IF-Inside forward. W dawnych czasach linia ofensywna może składać się z pięciu napastników i zawierać dwa do przodu wewnątrz umieszczone między skrzydłem do przodu i centrum do przodu i zwykle trochę za pozostałymi trzema.
OL – Outside left. Tak samo jak lewy skrzydłowy.
lub-z prawej strony. Tak samo jak lewy skrzydłowy.,

relacja z meczu i związane z nim skróty

a – Away. Często w tabelach.
A. E. T.-po dogrywce. Oznacza to, że wynik dotyczy gry, która wykorzystała dodatkowy czas na podjęcie decyzji o wyniku. Tak więc na przykład 3-2 A. E. T. należy odczytać jako wynik końcowy po 120 minutach. Czasami zapisywany jest zarówno wynik po 90 minutach (zwykły czas meczu), jak i wynik po dogrywce.
AW-Away win. Innymi słowy, drużyna, która grała na wyjeździe, wygrała mecz. Przeciwieństwo home win (HW).
D-Draw (gry losowe)., Często używa się tego skrótu w tabelach.
E. T.-Extra time. Dodatkowy czas, który jest używany w niektórych grach pucharowych, gdy stoi remis. To nie to samo co dodany czas z powodu kontuzji i innych opóźnień w trakcie meczu.
F. T.-Pełny etat (tj. po 90 minutach włącznie z doliczonym czasem). Często używany podczas prezentacji wyników. Porównaj z czasem połowicznym.
Gls. – Gole. Czasami używane w bazach danych.
GD. – Różnica bramek +25 oznaczałoby zatem, że drużyna zdobyła 25 bramek więcej niż zdobyła.
H-Home. Często w tabelach.
H. T. – Half time (tj., po 45 minutach meczu). Porównaj z pełnym etatem.
HW-Home win. Innymi słowy, drużyna, która grała na własnym boisku, wygrała mecz.
L – Loss (przegrane mecze). Często używa się tego skrótu w tabelach.
p-rozegrane (mecze). Często używa się tego skrótu w tabelach.
pkt. – Punkty.
QF-ćwierćfinał.
Vs. – Versus (można też skrócić tylko v.). Jest to związane z wszelkiego rodzaju okazjami, gdy drużyna spotyka się z innym, jak w Brazylii vs. Anglia.
W – Wygrana (wygrane mecze). Często używa się tego skrótu w tabelach.,
w / o-walkower, co oznacza, że drużyna wygrywa bez udziału w konkursie, np. z powodu wycofania się drugiej drużyny z rywalizacji.

różne skróty

AFC-klub piłkarski. Wspólny skrót dla brytyjskich klubów.
Aplikacje-występy, które odnoszą się do liczby meczów, w których brał udział gracz.
FC-klub piłkarski . Bardzo popularny Skrót jako część nazwy klubu. Skrót ten może się różnić w zależności od języka. Na przykład w Hiszpanii jest to wspólne ze skrótem CF, który oznacza Club de Fútbol.,
SC-klub piłkarski, nie tak powszechny jak FC w nazwach klubów.

Skrót Związku Piłki Nożnej i rozgrywek (akronimy)